Ana SayfaMakaleSünneti Nebeviyyeyi İnkar Edenler de Deist'tir

Sünneti Nebeviyyeyi İnkar Edenler de Deist’tir

Kısa, öz ve net ifade ile: “Allah kâinatı ve insanı yaratmış işini bitirmiştir, sonrasına karışmaz, insana bırakmıştır” diyenler de “Deist” tir, Resül-i Ekrem için “Kur’an-ı Kerim’i getirip tebliğ etmiş işini bitirmiştir, sonrasına ve açıklamasına karışmaz” diyenler de “Deist” tir. İkisi arasında hiç fark yoktur. Deizm’in bir sonrasi da Ateizim’dir. Sünneti Nebeviyyeyi inkar edenler televizyonlara çıkıp: […]

Kısa, öz ve net ifade ile: “Allah kâinatı ve insanı yaratmış işini bitirmiştir, sonrasına karışmaz, insana bırakmıştır” diyenler de “Deist” tir, Resül-i Ekrem için “Kur’an-ı Kerim’i getirip tebliğ etmiş işini bitirmiştir, sonrasına ve açıklamasına karışmaz” diyenler de “Deist” tir.

İkisi arasında hiç fark yoktur.

Deizm’in bir sonrasi da Ateizim’dir.

Sünneti Nebeviyyeyi inkar edenler televizyonlara çıkıp:

Anlayamadik, farkına varmadan gençler Deizm’e kayıyorlar” diyerek yalandan timsah gözyaşı akıtarak kendilerini aklamaya çalışmasınlar, Müslümanları da kandırmaya kalkışmasınlar, gençleri deizme yöneltenler: kâinatı yaratanın, kainatın sahibinin, kainatı yönetenin Allah olduğunu inkâr edenlerdir, Kur’an-ı Kerim’i vahiy yoluyla Allah’tan alıp insanlığa hem tebliğ edenin, hem de kendisine vahyedilen Sünneti Nebeviyye ile açıklayanın Resülüllah olduğunu inkar edenlerdir.