Ana SayfaMakaleZina ve Livâta

Zina ve Livâta

İslamda kebâir yani büyük günahlardan biri zina, biri de livâta / eşcinselliktir. Her ikisi de İnsan tabıatına ve şahsiyetine ters olduğundandır ki: Allah celle celalühü Kur’an-ı Kerim’de “Zinaya yaklaşmayın” buyurmaktadır. İkisi de Allahın gazabını toplumların üstüne çeken, âilelerin dağılmasına, yuvaların yıkılmasına, milletlerin yok olmasına, kitlesel helâklara sebep olan çok çirkin davranışlardır. Bundan dolayı, Diyanet İşleri […]

İslamda kebâir yani büyük günahlardan biri zina, biri de livâta / eşcinselliktir.

Her ikisi de İnsan tabıatına ve şahsiyetine ters olduğundandır ki: Allah celle celalühü Kur’an-ı Kerim’de “Zinaya yaklaşmayın” buyurmaktadır.

İkisi de Allahın gazabını toplumların üstüne çeken, âilelerin dağılmasına, yuvaların yıkılmasına, milletlerin yok olmasına, kitlesel helâklara sebep olan çok çirkin davranışlardır.

Bundan dolayı, Diyanet İşleri Başkanının 24.04.2020 Cuma günü Hacıbayram Camiinde irad ettiği hutbenin şu paragrafı çok önemlidir:

“Ey insanlar! İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir, bunun hikmeti. Yılda yüzbinlerce insan gayri meşru ve nikahsız hayatın İslamî literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu Hiv virüsüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim”

Bu paragraftaki ifadelerini tamamen destekliyor, birçok milletlerin yok olmasına, bulaşıcı hastalıklara yakalanmasına, âilelerin dağılmasına, yuvaların çökmesine, gayretullaha dokunduğu için Allahın belâ ve musibetlerinin İnsanlığın üstüne inmesine sebep olan bütün fiillerin, özellikle zinanın ve eşcinselliğin önüne geçmek için millet olarak tavır koymak zorunda olduğumuzun gerekli olduğuna inanmaktayız.