Ana SayfaMakaleSünnet İnkarcılarına ve Buhârî Düşmanı Papağanlara

Sünnet İnkarcılarına ve Buhârî Düşmanı Papağanlara

Bir nakaratçı papağan şöyle demiş:   “Hadis dediğiniz hikayeleri ilk kaleme alan Buhârî, Peygamberin ölümünden 195 yıl sonra doğmuş 50 yaşında yazmaya başlamış yani 195+50=245 yıl sonra. Kimden ne görmüş ne duymuş da yazmış ki peygamber kendi yaptıkları söyledikleri Kur’anın önüne geçer Müslümanlar şirk yoluna girer diye (günümüzde olduğu gibi) Kur’an ayetlerinden başka bir şey […]

Bir nakaratçı papağan şöyle demiş:
 
“Hadis dediğiniz hikayeleri ilk kaleme alan Buhârî, Peygamberin ölümünden 195 yıl sonra doğmuş 50 yaşında yazmaya başlamış yani 195+50=245 yıl sonra. Kimden ne görmüş ne duymuş da yazmış ki peygamber kendi yaptıkları söyledikleri Kur’anın önüne geçer Müslümanlar şirk yoluna girer diye (günümüzde olduğu gibi) Kur’an ayetlerinden başka bir şey yazdırmamıştır onun için Allah’ın gönderdiği kitaba uyun uydurma dine değil…”
 
Bir kere senin haksızca ve edepsizce hikaye dediğin, Resulüllah sallellahu aleyhi ve sellemin Hadis-i Nebevileridir, dolaysıyla, seni ve senin gibi saçmalayanları, öncelikle terbiyeli, edepli, ahlaklı, namuslu ve şerefli olmaya davet ederiz.
 
Bu Ahlaksızlığı bir daha yapma tamam mı?
 
Yaptığın hesaplama ile Resulüllah sallellahu aleyhi ve sellemden 195 sene sonra doğan İmam Buhârî, önce Kur’an-ı Kerim’i ezberleyerek Kur’an-ı Kerim Hafızı olmuş, sonra da Sünnet-i Nebeviye’yi ezberleyerek, Hadis Hafızı olmuştur.
 
İmam Buhârî’nin Kur’ani Kerimi ezberlemesinde bir eksiklik, bir yanlış var mı?
 
İmam Buharî’ye Kur’an-ı Kerim hangi yolla yanlışsız nasıl ulaşmış ise, Sünneti Nebeviye de aynı yolla ve hatasız ulaşmıştır. Kendisine hatasız ulaşan Sünnet-i Nebeviye’yi, sizin deyiminizle 245 sene sonra yazmış ise, Sahih yoldan kendisine sahih bir şekilde ulaşanları yazmıştır.
 
Hiç kimse Hadisi şerifleri Kur’an-ı Kerim’in önüne geçirmemiştir. Hiçbir Müslüman, Müslümanlığından dolayı şirke bulaşmaz, dolaysıyla Müslüman’ın şirk üzere olduğu iddia edilemez. Müslümanları şirkle itham edenler dinsiz olur, Resulüllah sallellahu aleyhi ve sellem öyle buyurmuş. Bu iddiada bulunan rezillerin, önce kendi beyinlerine bulaşan virüsleri temizletmesi gerekir.
 
İslam’ın birinci kaynağı Kur’an-ı Kerim, ikinci kaynağı Sünnet-i Nebeviyedir. Sünnet-i Nebeviye, Kur’an-ı Kerim’in açıklaması konumundadır. Ehl-i Sünnet bunu hep böyle kabul etmiştir.
 
Kur’an-ı Kerim ayetleriyle karışmasın diye, Resulüllah sallellahu aleyhi ve sellem, hadisi şeriflerin yazılmasını önce yasaklamış sonra bu yasağı kendisi kaldırmıştır. Hadisi şerifleri ilk defa yazan İmam Buhârî değildir. İlk defa yazan, Sahabe-i Kiramdan olan ve Müksirûnden / en çok Hadis rivayet edenlerden biri olan Abdullah bin Amr bin As dır. Onunla birlikte birçok Sahabi, Resulüllahın gününde Hadis-i Şerifleri yazmıştır, Hadis-i Şeriflerin bazılarının yazılmasını bizzat Resulüllah sallellahu aleyhi ve sellem kendisi emretmiştir.
 
O gün ezberlemek daha güvenli kabul edildiği için daha çok Sahabî ezberlemeyi tercih etmiştir. Bunu Tâbiûn ve daha sonrakiler aynen devam ettirmiştir. Günümüze kadar böyle gelmiştir.
 
Bir daha böyle cahillik yapmayın, böyle cahilce yazıları bir daha yazmayın. Bu tür yazılar hep cahilliğinizin vesikası ve şahidi olur, arkanızdan lanet okunmasına kalıcı sebep olur.
 
Adam gibi okuyun, bilge gibi yazın. Beyninizi kiraya vererek kimliğinizden, şahsiyetinizden, şerefinizden olmayın.