Ana SayfaMakaleEzan İslam'ın Şiarıdır

Ezan İslam’ın Şiarıdır

Ezan İslam’ın şiarıdır. Bir yerde, bir ülkede İslam’ın var olduğunun ispatıdır. Ezana karşı yapılan saldırılar çok vahim, çok çirkin, lânetlik bir olaydır. Bundan daha da vahim olanı, daha lânetlik olanı Müslüman görünüp, Kur’ancılık, Mealcilik adı altında, Kur’an-ı Kerim’de olmayan her şeyi inkar eden, Hadis-i Şeriflerin, Sünneti Nebeviyyenin uydurma ve hurafe olduğunu iddia eden, dinimizin uydurma […]

Ezan İslam’ın şiarıdır.

Bir yerde, bir ülkede İslam’ın var olduğunun ispatıdır.

Ezana karşı yapılan saldırılar çok vahim, çok çirkin, lânetlik bir olaydır.

Bundan daha da vahim olanı, daha lânetlik olanı Müslüman görünüp, Kur’ancılık, Mealcilik adı altında, Kur’an-ı Kerim’de olmayan her şeyi inkar eden, Hadis-i Şeriflerin, Sünneti Nebeviyyenin uydurma ve hurafe olduğunu iddia eden, dinimizin uydurma olduğunu söyleyen, Resülüllah sallellahu aleyhi ve sellemin emir veremeyeceğini, yasak koyamayacağını, helal ve haram edemeyeceğini iddia eden kesimin sosyal medyayı kullanarak, “ezan okunurken protesto etmişler bana ne, bu ezan Kur’anda yoktur” diyerek ezanı hafife alan Hadis inkarcılarının yaptıkları ve yazdıkları daha vahim ve daha lânetliktir.

Kendileri de ülkemiz için, İslam için, Müslümanlık için, İslam dünyası için, bütün örgütlerden, bütün ayrılıkçı guruplardan daha tehlikelidir.

Bir virüs gibi ülkemize ve İslam dünyasına bulaştırılan bu anlayışa ve sözcülerine karşı herkesin hassas, dikkatli ve uyanık olması gerekir.