Ana SayfaMakaleRamazan Ayı

Ramazan Ayı

Sıcaktan kavrulma, susuzluktan yanma anlamına gelen Ramazan; arınma, sadeleşme, temizlenme, tezkiye olma anlamlarına gelen Savm / Oruç ayı olan, Sabır ayı olarak da bilinen Ramazan Ayı, bütün milletimiz için, bütün Mü’mün Kardeşlerimiz için, bütün İslam Dünyası için, bütün İnsanlık için hayırlı, bereketli ve mübarek olsun. Sırat-ı Müstakîm üzere olanların ecrinin ve sevabının artmasına, kavrularak tezkiye […]

Sıcaktan kavrulma, susuzluktan yanma anlamına gelen Ramazan; arınma, sadeleşme, temizlenme, tezkiye olma anlamlarına gelen Savm / Oruç ayı olan, Sabır ayı olarak da bilinen Ramazan Ayı, bütün milletimiz için, bütün Mü’mün Kardeşlerimiz için, bütün İslam Dünyası için, bütün İnsanlık için hayırlı, bereketli ve mübarek olsun.

Sırat-ı Müstakîm üzere olanların ecrinin ve sevabının artmasına, kavrularak tezkiye olup günahlardan arınmamıza, pak ve temiz olmamıza, Sırat-ı Müstakîm üzere olmayanların da önce hidayetlerine, sonra da arınıp tezkiye olmalarına vesile olur inşallah.

Zalimin zulümden vazgeçmesine, Mazlumun nefes almasına da sebep olur inşallah.

Cinlerin ve Şeytanların bağlandığı, Cehennemin kapılarının Ramazan Ayı boyunca kapalı olacağı, Cennetin Kapılarının ardına kadar açık olacağı bu ayda, Dünyaları Cehenneme çevrilen Mazlumların kurtulmalarına Vesile-i Rahmet olur inşallah.

Oruçlarınız, Namazlarınız, Tevbe ve İstiğfarlarınız, düalarınız, Sadaka ve Zekatlarınız, Sıla-i Rahimleriniz, Vaaz ve İrşadlarınız, hertürlü hayır ve Hasenatlarınız makbül ve mebrur olsun.

Ramazan İlmihali