Bayanların pantolon giymesi günah mıdır.

Bayanların Pantolon Giymesi Günah mıdır

Bayanlar için pantolon bir örtünme kıyafeti değildir. Sadece bedenin rengini gizleyen bir kıyafettir. Hatta son zamanlarda kadınlar arasında tenin rengini dahi belli eden pantolonlar göze çarpmakta ve gün geçtikçe artmaktadır.

Örtünmek, bedenin sadece rengini kapatmak değildir. Elbise, vücut organlarını belli etmeyecek genişlikte ve kalınlıkta olması gerekir. İnce ve şeffaf kumaşlardan yapılan elbiseleri giyinmek caiz ve helal olmadığı gibi; kişinin mahrem yerlerini belli edecek tarzda dar elbise ve kısa elbise giyinmesi de caiz değildir, haramdır.

Bu tür kıyafetleri giyenler bir an önce tevbe etmeli, bu kıyafetleri yok etmeli; Allah ve Rasulü’nün tarif ettiği tarzda ve razı olacağı ölçüde giyinmeye yönelmelidirler.

Allah-u Teala herkesi fitne olmaktan ve fitneliğe uğramaktan korusun. Hem fiziki kıyafete, hem de takva elbisesine bürünmeyi herkese nasip eylesin.

...

Duanın Kabul Olması İçin Helal Yemek Şarttır

Kur’an-ı Kerim ve Sünneti Nebeviyyeye göre, duaların kabul olmasının şartlarından biri de helalından yemek, helalinden içmek ve helalinden giyinmektir.